Mine tjenester
I Favne tilbyr jeg følgende tjenester på kveldstid (fra kl. 16:00):
Jeg tilbyr timer på kontoret, men også online på video dersom det passer bedre for deg.
Om meg
Jeg har alltid vært nysgjerrig på mennesker og historiene vi bærer med oss. På de tingene vi ikke deler med andre, og på hva vi gjør i forsøk på å passe inn, beskytte oss eller bli likt. Jeg har jobbet i spesialisthelsetjenesten i flere år, med særlig erfaring fra arbeid med ungdom og unge voksne.
Jeg har hjulpet personer med angst, grensesetting, perfeksjonisme og relasjonelle vansker, og er spesielt interessert i temaer som sårbarheter, intimitet, seksualitet og brudd i vennskap og parforhold.
Hos meg trenger du ikke å ha alt på plass. Du fortjener å bli møtt med varme, nysgjerrighet og respekt, men også med tydelighet når det kan være hjelpsomt. Vi ser både på det som skjer her og nå, og på historien som har formet deg. Kanskje fungerer du godt på utsiden, men kjenner at det koster mer enn det burde. Kanskje overtenker du, stiller høye krav til deg selv eller havner stadig i de samme mønstrene om og om igjen. Eller kanskje bærer du med deg erfaringer som fortsatt setter spor. Vonde opplevelser kan ofte sette seg i mer enn bare tankene. Derfor er jeg opptatt av at du også skal få mer kontakt med kroppen og følelsene dine, som en vei til å forstå og bearbeide fortiden.
Jeg bruker blant annet EMDR, aksept- og forpliktelsesterapi og mentaliseringsbaserte tilnærminger og tilpasser terapien til dine behov.
Målet er ikke å bli en annen, men å bli friere til å være deg selv. Jeg håper terapien kan gi deg en dypere forståelse av deg selv og mer rom for det som faktisk betyr noe for deg.
Velkommen til samtale hos meg.
